تعجب – غافلگیر کردن آمریکا مذاکرات آمریکایی

تعجب – غافلگیر کردن: آمریکا مذاکرات آمریکایی کره شمالی کره شمالی دونالد ترامپ رهبر کره شمالی اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات ملی‌پوشان فوتبال از سربازی معاف نمی‌شوند

در پی عملکرد خوب تیم ملی فوتبال کشور عزیزمان ایران در جام جهانی 2018 روسیه و درخشش بازیکنان جوانی چون سیدمجید حسینی و سعید عزت اللهی، وزیر ورزش و جوانان در نامه

ملی‌پوشان فوتبال از سربازی معاف نمی‌شوند

ملی پوشان فوتبال از سربازی معاف نمی شوند

عبارات مهم : ایران

در پی عملکرد خوب تیم ملی فوتبال کشور عزیزمان ایران در جام جهانی 2018 روسیه و درخشش بازیکنان جوانی چون سیدمجید حسینی و سعید عزت اللهی، وزیر ورزش و جوانان در نامه ای به مدیر ستاد کل نیروهای مسلح درخواست معافی 7 نفر از بازیکنان تیم ملی فوتبال از خدمت سربازی را ارایه کرد.

در نامه وزیر ورزش و جوانان به سردار سرلشکر پاسدار دکتر باقری مدیر محترم ستاد کل نیروهای مسلح، مسعود سلطانی فر خواستار معافیت خدمت سربازی جهت سعید عزت اللهی آفاق، سردار آزمون، سیدمجید حسینی، علیرضا جهانبخش جیرنده، علیرضا صفربیرانوند، مهدی ترابی و علی قلی زاده شده است بود. ولی روز گذشته سردار کمالی، مدیر اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح با درخواست وزیر ورزش در خصوص معافیت ۷ بازیکن تیم ملی مخالفت کرد. سردار کمالی در این باره گفت: «تقاضای وزیر ورزش جهت معافیت 7 فوتبالیست کشور کاری غیرقانونی و غیرقابل اجراست و ستاد کل نیروهای مسلح هیچ اقدامی جهت معافیت آن ها انجام نخواهد داد.»

ملی‌پوشان فوتبال از سربازی معاف نمی‌شوند

البته جدا از مخالفت مسئولان ستاد کل نیروهای مسلح با درخواست وزیر ورزش بعد از انتشار این خبر، تصویر العمل هایی منفی زیادی در اینترنت به این عنوان صورت گرفت. طبق تبصره 4 ماده واحده قانون سرباز-قهرمان، تنها مقام اول تا سوم مسابقه های جام جهانی فوتبال یا مسابقه های آسیایی است و با درخواست وزارت ورزش و جوانان و موافقت ستاد کل نیرو های مسلح، مشمول بر معافیت از انجام دوره مهم خدمت می شود. حال آنکه ملی پوشان باتوجه به نمایش های شایسته خود، نمی توانند طبق قانون با معافیت از انجام خدمت روبه رو شوند. توصیه دیگر آنکه نام علی قلی زاده هم در لیست مورد نظر وزیر ورزش قرار دارد؛ بازیکنی که فقط نقش همراه را داشت و حتی در لیست 23 نفره هم نبود. مورد دیگری که در اینترنت سخت مورد انتقاد بازدیدکنندگان قرار داده شد عدم استفاده قهرمانان کشورهای دیگر از چنین امتیازات و معافیت هایی است و ظاهرا در خیلی از کشورهایی که خدمت نظام اضطراری است قهرمانان فرقی با مشمولان عادی ندارند و باید این دوره را طی کنند.

توضیحات وزارت ورزش راجع به معافیت ۷ ملی پوش

در پی عملکرد خوب تیم ملی فوتبال کشور عزیزمان ایران در جام جهانی 2018 روسیه و درخشش بازیکنان جوانی چون سیدمجید حسینی و سعید عزت اللهی، وزیر ورزش و جوانان در نامه

به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش، مازیار ناظمی با اشاره به نامه اخیر وزیر ورزش و جوانان به ریاست ستاد کل نیروی های مسلح جهت اعطای معافیت به 7 بازیکن تیم ملی فوتبال کشور عزیزمان ایران گفت: «هدف سلطانی فر حمایت از قهرمانان افتخارآفرین کشور است و نظیر این شرایط را هم قبلا شاهد بودیم. زمانی مهدی مهدوی کیا در بازی به یادماندنی کشور عزیزمان ایران و آمریکا در جام جهانی فرانسه گل برتری کشور عزیزمان ایران را زد و با اذن مقام معظم رهبری از خدمت وظیفه عمومی معاف شد.»

مازیار ناظمی گفت: «در قانون سرباز-قهرمان جهت قهرمانان تیم ملی فوتبال کشور عزیزمان ایران خلا هایی وجود دارد و وزیر ورزش و جوانان جهت کمک به این عزیزان که موجب خوش حالی و افتخار مردم کشور عزیزمان ایران و تحسین جهانیان در جام جهانی روسیه شدند در نامه ای به ستاد کل خواستار طرح اعطای معافیت از دوره خدمت وظیفه عمومی جهت این بازیکنان شد.»

واژه های کلیدی: ایران | معافیت | جوانان | سربازی | فوتبال | قهرمانان | فوتبالیست | سردار آزمون | نیروهای مسلح

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog